Wróć

Delivry rozwiązuje problem niedoboru kierowców na rynku przewozu towarów

Delivry to pierwszy, otwarty program benefitowy dla kierowców zawodowych, dzięki któremu firmy produkcyjne lub handlowe mogą lepiej zarządzać transportem, a przez to realnie zwiększać skuteczność i efektywność realizacji dostaw.

W modelu proponowanym przez Delivry wygrywa każdy uczestnik procesu transportowego: producent, przewoźnik i kierowca – wszyscy mogą zarabiać więcej dzięki dostarczaniu ładunków w pełni i na czas. To system, który pozwala budować relację między producentami i kierowcami, dzięki czemu Ci drudzy chętniej realizują zlecenia transportowe a firmy dbają o lojalność kierowców, mimo, że nie łączy ich bezpośredni stosunek pracy.

Zwiększenie poziomu zrealizowanych dostaw o kilka procent rocznie to duże wyzwanie na rynku, na którym z każdym rokiem brakuje coraz większej ilości kierowców. Każdy procent utraconej sprzedaży to milionowe straty, nawet dla średniej wielkości firmy. Program benefitowy pozwala stworzyć przewagę na rynku, bo doceniony i szanowany kierowca czuje się częścią zespołu, utożsamia się z jego celami i jest gotowy do pracy wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny.

Delivry rewolucjonizuje komunikację i sposób motywowania kierowców

Kontrahenci Delivry otrzymują narzędzie do cyfrowej transformacji relacji z kierowcami. Mają w nim możliwość premiowania kierowców za realizowane dla nich zlecenia transportowe i dodatkowe zadania, mogą tworzyć także konkursy lub rankingi.

Na całościowe rozwiązanie składają się narzędzia informatyczne, w tym platforma dla klienta i aplikacja mobilna dla kierowcy, ale także baza kierowców rozwijana przez Delivry oraz wachlarz instrumentów motywacyjnych, opartych o logikę grywalizacji. Kontrahenci wynagradzają kierowców, którzy zbierają punkty w Delivry i wymieniają je na nagrody rzeczowe lub pieniężne.

System pomaga zarządzać kierowcami (ich wiedzą, zaangażowaniem, zachowaniami), jak własnymi pracownikami. Wygodna komunikacja za pośrednictwem komunikatora lub kreatora grupowych powiadomień pozwala błyskawicznie dotrzeć z informacją zarówno do stałych kierowców, jak i do kilkutysięcznej społeczności kierowców Delivry. Teraz dzięki  Delivry można przykuć ich uwagę i zachęcić do współpracy z producentem oraz jego przewoźnikami.

Najskuteczniejsze mechanizmy motywacyjne

Delivry opracowało całą gamę praktycznych rozwiązań odpowiadających firmom z wielu branż. Dlatego zarówno firmy chemiczne, gdzie kluczowe jest bezpieczeństwo, branża stalowa, w której znajomość technik mocowania ładunku odgrywa znaczną rolę, sektor FMCG cechujący się dużą dynamiką obsługi zleceń, a nawet transport specjalistyczny borykający się z ograniczoną podażą usług odnajdą rozwiązania dostosowane do swoich potrzeb. Najważniejsze schematy premiowania oparte są o:

1. Punkty za realizację regularnych zleceń transportowych – umacniają grupę stałych kierowców oraz rozszerzają grupę tych regularnych, aspirujących do stałej współpracy i wyczulonych na potrzeby zleceniodawcy. To rozwiązanie zapewniające pokrycie zapotrzebowania na transport w długim terminie.

2. Kumulacje, mnożniki punktowe w okresach specjalnych – pomagają doraźnie zwiększyć moce wywozowe w odpowiedzi na potrzeby chwili lub w momentach, gdy szczególnie trudno obsłużyć wolumen wywozowy (weekendy, okolice świąt, piki wywozowe).

3. Czynności dodatkowe – to sposób na bezpośrednie wynagradzanie za czynności zależne od kierowców, a których rozliczanie za pośrednictwem przewoźnika generuje niepotrzebną administrację i jedynie stwarza koszt transferu środków do kierowcy. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o rozliczaniu usług typu samodzielne za\rozładunki pojazdów, dodatki za czyszczenie przestrzeni ładunkowej itp.

4. Rankingi i grywalizacja – wspierają osiągnięcie wysokich wskaźników jakościowych dla kluczowych parametrów. Rozwiązanie idealne do poprawy wskaźników terminowości, raportowania statusów dostaw, czy zgodności ze standardami bezpieczeństwa.

Uruchomienie programu benefitowego nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani dużego nakładu pracy

Wprowadzenie rozwiązania jest łatwiejsze niż może się wydawać, bo nie wymaga integracji systemów, długiego wdrożenia, czy wymyślania zasad premiowania. Przy pomocy konsultanta można wybrać instrumenty premiowe z gotowego katalogu, określić liczbę przekazywanych kierowcom punktów, dobrać plan subskrypcji na dogodny okres i uzyskać dostęp do rozwiązania praktycznie w kilka dni. Dowiedz się więcej o Delivry

Inne aktualności

Jak zwiększyć dostępność kierowców i zachęcić ich do wykonywania zleceń transportowych?

Najefektywniej osiągniemy ten cel poprzez grywalizację, czyli wykorzystując mechanizmy znane z gier...
Czytaj dalej

Marzenie o bazie regularnych kierowców jest na wyciągnięcie ręki. Zobacz, z jakich narzędzi skorzystać

O czym marzą producenci i dystrybutorzy, operatorzy logistyczni? O świecie, w którym...
Czytaj dalej

Transformacja cyfrowa w transporcie, czyli jak zwiększyć zaangażowanie kierowcy w wykorzystanie telematyki

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie systemów telematycznych, np. od naszego...
Czytaj dalej
Pokaż więcej